Historie

Skupina Sivantos se pyšní historií plnou podnikavosti, odvahy, empatie a ochoty pomáhat druhým. Je to příběh odvážných zaměstnanců, vynikající spolupráce a pomoci milionům lidí zlepšit jejich životy. Odhodlání pomoci neslyšícím v jejich každodenním životě má v naší společnosti dlouhou tradici – více než 130 let.

Kořeny dnešní skupiny Sivantos sahají do roku 1878, kdy Werner von Siemens vyvinul telefonní sluchátko s výrazně vylepšenou kvalitou přenosu. Byl to právě Werner von Siemens, kdo si jako první uvědomil, že lidé se sluchovou vadou potřebují lepší kvalitu přenosu, aby telefonnímu hovoru rozuměli.

 

1913

V roce 1913 Siemens započal v Berlíně první sériovou výrobu sluchadel Esha-Phonophor. Název Esha vznikl ze zkratky S&H, tedy podle dvou zakladatelů Siemensu – Siemense a Halskeho.

Na konci druhé světové války byly téměř všechny závody v Berlíně zničeny. Siemens-Reiniger-Werke, pobočka společnosti se sídlem v Erlagenu, specializující se na lékařské technologie, převzala v roce 1945 audiologické odvětví. Musela však začít téměř znovu od začátku. Phonophor Alpha, první sluchadlo vyvinuté a vyrobené v Erlagenu, bylo uvedeno na trh v roce 1951. Od té doby produkce sluchadel v Erlagenu zaznamenala prudký nárůst.

Psal se rok 1959 když dnešní skupina Sivantos uvedla na trh první závěsné sluchadlo značky Siemens – Auriculette. Tento krok zahájil novou éru – éru diskrétních sluchadel. O sedm let později následoval další logický krok a to sice uvedení prvního zvukovodého sluchadla na trh. Zatím však ne na německý trh, jak si vysvětlíme později.

1970

Skupina Sivantos se na počátku 70. let stává mezinárodní společností. Začíná dobývat světový trh zakládáním nových poboček, které prodávající sluchadla Siemens v Evropě, Severní Americe a později i v Asii.

1986

V roce 1986 se ke skupině přidal Rexton International. Rexton byl založen roku 1955 Paulem Bommerem a svou výrobu zahájil o dva roky později. V 70. letech založil Rexton svou dceřinnou společnost v Singapuru. Rexton je nyní významnou značkou našeho produktového portfolia.

1987

A&M se stává součástí skupiny Sivantos v roce 1987, přestože historie této společnosti sahá na počátek 20. století. Alexandra, manželka Edwarda VII (krále Velké Británie a Irska), téměř ohluchla po porodu svého druhého dítěte. Miller Reese Hutchison, inženýr pocházející z Alabamy, státu Georgia ve Spojených státech Amerických, vyvinul pro Alexandru sluchadlo k příležitosti její korunovace. Sluchadlo získalo název Akouphone.

Hutchison založil ve Spojených státech Amerických Hutchisonovu sluchovou společnost, která fungovala až do roku 1905, kdy byla následně rozdělena do tří společností: General Acoustic, Dictograph, and Acousticon. Acousticon byla založena v Anglii roku 1905. V roce 1975 se sloučila se společností Multitone a vznikla Acousticon & Multitone (A&M). V současnosti se A&M značka skupiny Sivantos zaměřuje na potřeby rozvíjejících se trhů.

1988

V tomto roce Horst Peter Hühne, zakladatel společnosti Audio Service, prodal svůj podíl A&M v Crawley a Audio Service se tak stal dceřinnou společností dnešní skupiny Sivantos. Od jeho počátků v roce 1977 se Audio Service zaměřuje na výrobu zvukovodých sluchadel. Horst Peter Hühne na své cestě po Americe objevil sluchadla vyráběná na míru a postaral se o rychlé uvedení sluchadel tohoto typu v Německu. Ve stejný rok se stal Audio Service součástí skupiny Sivantos a rozšířil své produktové portfolio o závěsná sluchadla.

1998

V roce 1998 byla v České republice založena Siemens Audiologická technika s.r.o., předchůdce dnešní Sivantos s.r.o.

2011

Ke skupině Sivantos se připojila společnost HearUSA, původně známá jako HEARx. První sluchové centrum bylo otevřeno na Floridě v roce 1987. Díky akvizici národního sluchového centra v roce 2002 vznikl HearUSA.

2015

V lednu 2015 Siemens AG uzavřel obchod s EQT o prodeji Siemens Audiology Solutions, která byla přejmenována na skupinu Sivantos.

V neposlední řadě se ke skupině připojil audibene – online prodejce produktů pro péči o sluch. Společnost v roce 2012 založil Marco Vietor a Paul Crusius, aby využili síly internetu k doručování vysoce kvalitních produktů pro péči o sluch prvouživatelům.

2016

V lednu 2016 Sivantos začíná novou kapitolu uvedením nové značky Signia. Sivantos chce pokračovat ve vývoji produktů, kde klíčem je právě zákazník. Signia přináší komplexní portfolio sluchadel prémiové kvality.